Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

06.05.2006


Řeka: Jizera
Úsek: Horní Sytová - Semily

Konečně přišlo poměrně teplé počasí, a tak nastal ten pravý čas vzít na vodu Tomáše juniora. Po krátkém přesvědčování maminky bylo jasno – jedeme na střední Jizeru. Ještě jsme se dohodli s Ladisem a Michalem a připojili jsme se k Mírově raftové výpravě.

V sobotu ráno máme sraz u Míry na Březině a pak vyrážíme směr Semily a Horní Sytová. Jedno auto necháváme na kraji Semil a druhé v Horní Sytové na startu. Vyrážíme. Tomášek předvádí bezvadné přetraverzování do vracáku pod mostním pilířem a pak již vyrážíme. Cestou si Tomášek nacvičuje nájezdy do proudu. Pak přenášíme jez v Dolní Sytové. Po nějaké době následuje peřej u skály u které trochu blbneme. Tomáška to zde evidentně baví. Jedeme dál a časem přijíždíme k novému, ještě ne úplně dodělanému jezu. Prohlížíme. Pod šlajsnou jsou nádherné obrovské vlny a to si nemohu nechat ujít. Tomášek se do toho na kajáčku bojí, a tak se snaží vecpat k rafťákům, i když oni ještě nevědí, jestli to nepřenesou. Vyrážím. Celkem pohodový nájezd, kterého se ale ostatní bojí, pak sjezd šlajsnou, najíždím doprava do vracáku a je to. Čekám, kdo se odváží další. Jede Ladis. Pod šlajsnou má problémy, ale nakonec odzvedá a čeká se mnou na Michala. Michal to jede hodně vlevo přes největší vlny, a musí učinit několik pokusů o eskymáka. Nakonec bezpečně najíždí do vracáku vlevo. Zdeněk svoji pálavu přenáší a rafťáci berou Tomáška mezi sebe a jedou. Nesmyslně poslouchají Mírův pokyn k nepádlování, a tak se raft řítil víceméně bez rychlosti do vln. No, nic se nakonec nestalo, ale příště jim už Tomáška asi nesvěřím. Ještě trochu poblbnem ve vlnách pod šlajsnou (bohužel se v nich nedá udržet) a jedeme dál. Pak ještě přenášíme dva jezy, zanadáváme si na Mírovo rozhodnutí skončit až v Semilech a po převlečení a přejezdu aut vyrážíme domů.

Zmáťa
[Tento obrázek uvidíte ještě 42 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Slavoš / Photo : Djembees / Location : Strona, It /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2022