Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Rakousko 16.08.2006 - 20.08.2006


Řeka: Steyr, Koppentraun a Salzach

Relativně dlouho jsme plánovali lehké srpnové Rakousko. Nakonec Katka s Tomáškem nemohli a tak jsme vše přehodnotili a vyrazili ve složení já, Ladis a Jirka. Vyrazili jsme ve středu pouze jedním autem. První zastávka byla na Steyru. Ten měl málo vody, ale sešoupat šel. Pak jsme vyrazili směr Enns. Podívali jsme se na Gesausee, uvědomili jsme si, že když nasedneme pod pyramidou, tak to bude pár metrů WW3-4 a pak volej, a přejeli na Koppentraun.

Druhý den ráno jsme vyrazili za stavu 100cm. Koppentraun byl nádhernej. Všichni tři jsme tu byli poprvé a tak jsme se snažili dávat o to větší pozor. Přesto se nám málem stalo, že jsme katarakt dali na oči. Chystali jsme se jí jet všichni, nicméně Ladis si to nakonec rozmyslel a přenášel. Při přenášení nějak ztratil špunt výpušťáku, a tak hledal nějakou náhradu. Naštěstí nehledal dlouho. V naplaveném dříví nad kataraktem nalezl gumového robertka, utrhl mu žalud a narval ho do výpušťáku. Pak jsme si z něho dělali srandu, že ho mohl nechat v celku, že by to bylo efektnější. Když jsme dojeli, Ladis dojel vlakem pro auto, a pak jsme vyrazili směr Lammer.

Kluci Lammer zavrhli, že kvůli kiláku a něco nemá cenu řešit pendl našeho jediného auta a tak jsme jeli na Salzach. Ráno jsme nasedli v Taxenbachu. Avizovaná obtížnost WW4 – 3 se nekonala. Odhadem tak WW2-3 – celkem pohodové a příjemné svezení. Končíme nad Schwarzachem a Ladis jede vlakem nahoru pro auto. Přemýšlíme, co dát zítra a nic moc nás nenapadá. Nakonec se jedeme podívat na Enns do Schladmingu. Tam jsme zjistili, že je málo vody a tak jsme se rozhodli přejet opět na Koppentraun.

V sobotu ráno tedy nasedáme na Kopáči za cca 90 cm. Již ho známe, a tak to probíhá celkem svižně. Ladis si konečně dává i katarakt, a tak z něho máme radost. Odpoledne vyrážíme do Čech. Ještě se stavujeme ve Vrbném a popíjíme s Rafťákama. Vůbec nechápu, jak mohou po takové kalbě druhý den závodit.

Zmáťa
[Tento obrázek uvidíte ještě 58 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Slavoš / Photo : Djembees / Location : Strona, It /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2022